HomeBorsh

 

Natyra është treguar bujare me borshiotët. Në fund ttë ullishtës, që I jep bukuri e freski këtij fshati, nis deti i mrekullueshëm dhe I pastër I Jonit, duke e kthyer këtë zonë në një nga brigjet më mbresëlënëse për pushuesit e shumtë vendas, por edhe për ata të huaj. Borshi, apo siç quhet tashmë edhe si Perla e Jugut, është një fshat I madh dhe I bukur, me histori të lashtë në rivierën shqiptare. Në borsh asgje nuk mungon, bregdet mahnitës, plazhe të pastra zallore me det të kristaltë, klimë malore, histori dhe kulturë.

 

Detaje

Sedimenti: Zallor

Dushe: Pacaktuar

Gjatesia e Plazhit: 5.4

Thellesia: Pacaktuar

Roje Shpetimi: Ska

Kulla Vrojtimi: Ska

Tualete: Pacaktuar

Kosha per Mbeturina: Pacaktuar

Park per femijet.

Mobiluar.

Cadra private.

Parking ne hije.

Asfalt.

Flamuri Blu.

Plazh i rrethuar.

Transport ujor.

Baldahine.

Kafshe.

Copyright © Agjencia Kombëtare e Bregdetit 2015

Powered by KemiNet.net  

               Na ndiqni në: